Prováděná vyšetření

Nutné se objednatANO
Hradí pacientNE
Cena0 Kč
objednat termín

Epizodní záznamník EKG

Epizodní záznamník EKG je malý bezdrátový přenosný monitor, který po spuštění a po přidržení oběma horními končetinami provede 30 sekundový záznam EKG.  Do paměti přístroje lze uložit až 300 záznamů.  Přístroj se používá k objektivizaci případných arytmií u pacientů, kteří mají občasné pocity nepříjemného bušení srdce či občasné stavy slabosti s pocitem na omdlení a u kterých se nepodařilo jiným způsobem zaznamenat EKG křivku v době potíží.   Po vrácení přístroje  jsou zaznamenané EKG křivky z vnitřní paměti vyvolány a vyhodnoceny.  Je možné vytisknutí zaznamenaných křivek.

Průběh vyšetření

Sestřičkou budete poučeni o základním ovládání přístroje, které je velmi jednoduché.  Stačí přístroj jen zapnout a přiložit  prst na kovovou elektrodu na boku přístroje.  Na druhou kovovou elektrodu na protilehlé straně přístroje pevně přimáčknete prst druhé horní končetiny, nebo tuto elektrodu přimáčknete pevně na jiné místo na těle ( hrudník, noha). Na malé  obrazovce můžete zkontrolovat kvalitu zaznamenávané EKG křivky. Po 30 sekundách je záznam dokončen a jednoduchý piktogram

(zamračený nebo veselý smajlík) Vás bude předběžně informovat o tom, zda je či není zaznamenaná EKG křivka normální.  Následně se záznamník po 35 sekundách sám vypne, nebo ho můžete vypnout sami,  nebo můžete provést další 30 sekundový záznam.  Záznamů je možno učinit až 300. Záznamník zapůjčujeme obvykle na 1 měsíc.  Po 14 dnech od zapůjčení záznamníku zavoláte naší sestřičce, zda nemáte s přístrojem nějaké technické potíže a případně se domluvíte na jejich řešení.

Možné nepříjemnosti v souvislosti s vyšetřením

Nepříjemnosti nejsou prakticky žádné, je třeba jen minimální  zručnost při zapnutí a použití záznamníku.  Záznamník je malinký a váží asi 150 g. Vejde se tak pohodlně do kabelky nebo tašky.

Příprava

Není třeba žádné  přípravy.  Poučení o ovládání přístroje při zapůjčení trvá asi 15 minut.  Po vrácení přístroje může zpracování EKG záznamů a celkové vyhodnocení trvat 30-60 minut.