Prováděná vyšetření

Nutné se objednatANO
Hradí pacientNE
Cena0 Kč
objednat termín

Echokardiografie transthorakální (ECHO)

Klidová echokardiografie

Klidová echokardiografie je sonografické vyšetření srdce. Vyšetření je u tohoto pohyblivého orgánu složitější než běžné sonografické vyšetření  jiných orgánů a vyžaduje vysokou erudici  vyšetřujícího lékaře. Na našem pracovišti budete vyšetřeni velmi moderním přístrojem s vysoce kvalitní „matrixovou“ sondou. Používá  se  spíše  termín echokardiografie nežli sonografie srdce.  Ultrazvukové zobrazení srdce dokáže zhodnotit  velikost a funkci srdečních oddílů, posoudit funkci  chlopenního aparátu. Hodnotí se také osrdečník  a odstupy největších cév včetně snahy o zhodnocení aortálního oblouku.

Průběh vyšetření

Při vyšetření budete ležet na levém boku a posléze na zádech a lékař bude získávat ultrazvukové obrazy srdce po přiložení ultrazvukové sondy na hrudník. Sonda bude potřena ultrazvukovým gelem. Při vyšetření může být monitorována  EKG křivka a měřen krevní tlak.

Možné nepříjemnosti v souvislosti s vyšetřením

Z vyšetření nemusíte mít žádné obavy,  jedná se o zcela nebolestivou neinvazivní metodu. Ultrazvukový gel, používaný k lepšímu zobrazení, není dráždivý. Po vyšetření zbytky gelu setřete papírovým ubrouskem, který je běžně v naší ambulanci k dispozici. Vlastní ručník není potřeba, ale pro pocit lepšího komfortu si jej můžete samozřejmě vzít s sebou.

Příprava

Není třeba žádné speciální přípravy. Počítejte s tím, že dle obtížnosti vyšetření strávíte v naší ambulanci  30-60 minut.